Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Feng Shui'de Renkler ve Elementler Ne Anlama Geliyor? Feng Shui'nin temel kurallarından biri “5 Element”tir. Bu tekniğine göre alanımızın enerji haritasının yani “Bangua”nın farklı yönlerini

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Feng Shui'de Renkler ve Elementler Ne Anlama Geliyor?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Feng Shui'de Renkler ve Elementler Ne Anlama Geliyor?

  Feng Shui'nin temel kurallarından biri “5 Element”tir. Bu tekniğine göre alanımızın enerji haritasının yani “Bangua”nın farklı yönlerini belirleyen 5 element ateş, toprak, metal, su ve ağaçtır ve doğadaki renklerin her biri bu 5 elementten birinin ifadesi olarak düşünülür.
  Feng Shui’de renklerin anlamını öğrenerek, ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi size getirecek renklerdeki boya ve aksesuarlarla evinizi tasarlayabilirsiniz.

  Ateş
  Ateş elementi tutku ve yüksek enerjiyi anlatır. Mekanınızda bir ateş elementi bulundurmak kariyerinizde yükselmek için ihtiyaç duyduğunuz enerji ve desteği verir, çevrenizce tanınmanıza yardımcı olur. Feng Shui’de kuzey yönüyle eşleşen ateş elementinin renkleri kırmızı, turuncu, mor, pembe ve parlak sarıdır.

  Toprak
  Toprak elementi güçlü ve uyumlu bir niteliğe sahiptir. Ev ortamınızdayken istikrarlı bir hayat sürmenizi sağlar, her tür ilişkinizi korumanıza ve büyütmenize yardım eder. Kuzeydoğu ve güneybatı yönlerinin elementidir. Açık sarı, bej, toprak ve kum renginin tüm tonları toprak elementinin renkleridir.

  Metal
  Metal, Feng Shui’ye göre alana keskinlik, netlik, açıklık, verimlilik gibi nitelikler kazandıran bir elementtir. Batı ve kuzeybatı yönlerinin elementi sayılır. Hayatınızda dengeli bir varoluşu mümkün kılar, zihninizin açılmasında, netleşmeniz gereken konularda yardımcıdır. Beyaz ve gri, metal elementinin renkleri olarak kabul edilir.

  Su
  Feng Shui su elementi hayatınıza sükunet, kolaylık, saflık, tazelik gibi hislerle birlikte genel bir canlanma enerjisi getirir. Su aynı zamanda çok eski bir bereket sembolü olarak bilinir ve eski tıpta birçok tedavide kullanılmıştır. Kuzey yönünün elementidir, renkleri mavi ve siyahtır.

  Ağaç
  Yeşilin şifa verici etkisini taşıyan Feng Shui ağaç elementi, sağlığın, canlılığın ve büyümenin enerjisini beraberinde getirir. Ağaç da su gibi şifayı sembolize eder, zenginlik ve refah getirdiğine inanılır. Doğunun ve güneydoğunun elementidir. Ağaç elementinin renkleri kahverengi ve yeşildir.

  Siz de özel mekanlarınızı sizin için doğru renklerle dekore ederek hayatınızı zenginleştirebilir ve sorunlarınızdan çıkış yollarını daha kolay bulabilirsiniz. Hangi elementlerin gücüne daha çok ihtiyaç duyuyorsanız, odanızda bu elementin renkleri ve tonlarını ağırlıkla kullanmaya dikkat edin.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Renkler Görmek Ne Demek? Rüyada Renkler Görmek Ne Anlama Gelir?
 3. Sirac nedir ne anlama geliyor
 4. Haritalardaki renkler ve işaretler ne anlama geliyor
 5. İngilizce Renkler ve Anlamları, ingilizce bütün renkler, ingilizce beyaz, ingilizce renkle
 6. Kramplar ne anlama geliyor?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri