Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kertenkeleler Neden Kuyruklarını Bırakır? Orman ve doğal şartlarda sürekli besin arayışı hızlı bir şekilde sürdürülmektedir. Bir grup avlanırken diğer bir grup ise avlanmaktan kaçınmaktadır. Bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kertenkeleler Neden Kuyruklarını Bırakır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kertenkeleler Neden Kuyruklarını Bırakır?

  Orman ve doğal şartlarda sürekli besin arayışı hızlı bir şekilde sürdürülmektedir. Bir grup avlanırken diğer bir grup ise avlanmaktan kaçınmaktadır.

  Bu işlemler sırasında av ve avcı bazı değişik hareketler sergiler. Amaç av için av olmaktan kurtulmak avcı için ise avını daha kolay bir şekilde yakalamaktır. Yoğun bir mücadele sonrasında ise av ve avcıdani biri zafere ulaşır ve oyun orada noktalanır.

  Kertenkeleler dede durum tam böyle gerçekleşir. Av durumunda bulunan kertenkeneler avcıdan kurtulmak için bazı yöntemlere başvurur. Bunların başında ise kuyruk bırakma işlemi gelmektedir. Kuyruk bıraktıktan sonra kertenkele uzun bir süre daha kaçmaya devam eder. Kuyruk içinde bulundurduğu kas ile harekli bir şekilde bulunduğu yerde kıvranır.

  Bu işlem devam ederken avcı kuyruğun hareketini göz önüne alarak sanki canlıymış gibi dikkatini o yöne doğru çeker bu esnada kertenkele hızla ortamdan uzaklaşır ve avcıdan kaçmış olur.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Balıklar Niçin Çok Sayıda Üreme Hücresi Bırakır
 3. Kuşlar Yedikleri Besinlerin Tamamını Sindiremez Ve Dışkı Olarak Toprağa Bırakır Bu Durumun
 4. Hamam böceği nerelere yumurta bırakır?
 5. Düğün Gelenekleri, Nikahta neden ayağa basılır, Alyans neden sol ele takılır, Neden yeni e
 6. Her Giden Ardında Bir Bekleyen Bırakır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri