Hoşgeldiniz.

UNESCO'nun Doğal Bilimler Kapsamındaki Konuları UNESCO’nun ana konularından birisi olan Doğal Bilimler 2003 yılında UNESCO’nun 32. Genel Konferansında alınan karar gereğince uygulamaya konulmuştur. Doğal bilimler

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  UNESCO'nun Doğal Bilimler Kapsamındaki Konuları

  Sponsorlu Bağlantılar
  UNESCO'nun Doğal Bilimler Kapsamındaki Konuları

  UNESCO’nun ana konularından birisi olan Doğal Bilimler 2003 yılında UNESCO’nun 32. Genel Konferansında alınan karar gereğince uygulamaya konulmuştur.

  Doğal bilimler iki ana programdan oluşmaktadır. Bunlar;

  1- Bilim, Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma; temel amacı çevrenin daha iyi yönetimi ile insan güvenliğinin sağlanmasını temin etmektedir.

  2- Kalkınma için bilim ve teknolojide kapasite oluşturma; bilgi toplumunun oluşmasına bireysel ve kurumsal kapasitenin arttırılması ile katkıda bulunmak bu programın temel amacını oluşturmaktadır.

  UNESCO’nun Doğal Bilimler kapsamında öncelikli olarak ele aldığı konular; Tatlı su ekosistemleri, İnsan, Biyolojik Çeşitlilik ve Ekoloji, Okyanuslar, Yer Bilimleri, Temel ve Mühendislik Bilimleridir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.