Hoşgeldiniz.

Pırlanta alırken sertifika ile ilgili nelere dikkat edilmeli? Pırlanta alırken zarara uğramamak için dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar ürünün garantisi olup olmadığı ve sertifikalarıdır.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Pırlanta alırken sertifika ile ilgili nelere dikkat edilmeli

  Sponsorlu Bağlantılar
  Pırlanta alırken sertifika ile ilgili nelere dikkat edilmeli?


  Pırlanta alırken zarara uğramamak için dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar ürünün garantisi olup olmadığı ve sertifikalarıdır.  Pırlantalı ürünler için verilen sertifikalar iki çeşittir. Ürün sertifikası, çok küçük boyutta pırlanta taşları içeren aksesuarlar için verilebilen bir sertifikadır.

  Uluslararası nitelikteki pırlanta sertifikası ise 0.30 karat ağırlığın üstündeki her taş için ayrı ayrı düzenlenir ve maliyeti yüksektir. Bu sertifikada pırlantanın karat ağırlığı, çap, renk, berraklık, tabla genişliği vb. detayları içeren 4C özellikleri açıkça belirtilir. Böylece alıcı aldığı pırlantanın gerçek kalitesinden ve değerinden emin olabilir.

  Pırlanta alırken sertifika ile ilgili nelere dikkat edilmeli-pirlanta.jpg

  Uluslararası sertifika çok sayıda ve düşük değerde pırlanta parçalarından yapılmış ürünlere verilmez. Bu sertifikalarda en çok isim yapmış kuruluşlar Belçikalı HRD ve ABD’li GRI olduğundan sertifika kontrolünde bu kuruluşların adını aramak uygun olacaktır.

  Tek taş pırlanta yüzük almak isteyen müşterilerin, ürün sertifikasının yanı sıra uluslararası sertifikayı da kuyumcudan mutlaka istemesi gerekir. Ancak Türkiye’de bu uygulama yeterince yaygın olmadığından sertifikalı ürünler ancak belli büyük kuyumculardan edinilebilir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.