Hoşgeldiniz.

Çam Fıstıklı Üzüm Reçeli Tarifi Malzemeler 1 kg yeşil üzüm 2-3 yemek kaşığı su 1 poşet Dr. OetkerReçelyap 750 g toz şeker Hazırlanışı Üzümleri bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çam Fıstıklı Üzüm Reçeli Tarifi

  Sponsorlu Bağlantılar


  Çam Fıstıklı Üzüm Reçeli Tarifi


  Malzemeler
  1 kg yeşil üzüm
  2-3 yemek kaşığı su
  1 poşet Dr. OetkerReçelyap
  750 g toz şeker

  Hazırlanışı
  Üzümleri bir tencereye alın ve üzerine suyu ilave edin. Ayrı bir tabağa şekerden 4 yemek kaşığı alıp üzerine poşeti boşaltın ve iyice karıştırın. Bu karışımı üzümlerin üzerine döküp yüksek ateşte sürekli karıştırarak pişirmeye başlayın. Tencerenin kenarlarında kaynama başladığında 2 dakika daha kaynatın. Sonra kalan şekeri ekleyin, karıştırarak pişirmeye devam edin. Tencerenin her yerinde kaynama başladığında ateşi kısın ve 3 dakika daha kaynatın. Süre sonunda tencereyi ocaktan alın ve arada karıştırarak 5-10 dakika soğutun.
  Metal kapaklı kavanozlara doldurun. Ağızlarını sıkıca kapatıp kavanozları ters çevirin. Meyvelerin eşit dağılımı için, soğuyuncaya kadar, kavanozları yarım saat ara ile alt üst çevirin.
  Öneri: Arzu ettiğiniz miktarda çam fıstıklarını yağsız tavada kısık ateşte karıştırarak pembeleşinceye kadar kavurun. Ocaktan alıp soğutun. Servis sırasında üzümreçeline hazırladığınız çam fıstıklarını ekleyip karıştırın.
  Not:Reçelinizi 1 kg sultaniye çekirdeksiz üzüm ile de hazırlayabilirsiniz


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.