Hoşgeldiniz.

trafik işaret ve levhalarının korunması neden önemlidir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Trafik İşaret Ve Levhalarının Olmadığı Bir Ortamda Neler Yaşanabileceğini Y
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 20      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Trafik İşaret ve Levhalarının Korunması Neden Önemlidir

  Sponsorlu Bağlantılar
  trafik işaret ve levhalarının korunması neden önemlidir ?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Trafik İşaret ve Levhalarının Korunması Neden Önemlidir

  Trafik işaret ve levhaları, trafik düzeni, sürücü ve yayaların güvenliği için görülebilecek şekilde uygun yerlere konulur.

  Bu işaret ve levhalar, yalnızca ülkemizde değil tüm ülkelerde aynı anlamı taşır Bundan dolayı yurt dışına çıkan taşıt sürücüleri gittikleri ülkelerde aynı işaretleri tanır ve anlamlarına uygun davranırlar.

  Kara yollarındaki trafik işaret ve levhaları görünür biçimde olmalıdır. İşaret levhalarının zedelenmesi, yerlerinin ve yönünün değiştirilmesi, yansıtıcılarının sökülmesi veya kırılması yasaktır. Ayrıca bu tür olumsuzluklar sürücüyü yanıltarak kazalara neden olur. Dolayısıyla ülke ekonomisine zarar verir.

  Levhaların yapılması, yerlerine qötürülmesi ve takılması hem zaman almakta hem de çok pahalıya mal olmaktadır. Bunlara yapılan harcamalarla bir yere yol veya köprü yapılabilir.
  Trafik işaret levhalarına zarar vermek suçtur. Böyle suçları işleyen kişileri yetkililere bildirmeliyiz. Toplumun ortak malı olan trafik işaret levhalarının korunmasına yardımcı olmalıyız.

  Trafik İşaret ve Levhalarının Korunması Neden Önemlidir-trafik-isaret-ve-levhalarinin-korunmasi.gif 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.