Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Irakın Turistik Yerleri Irakın Turistik Yerleri Irak ın Turistik mekanlar Irakın Turistik Yerleri Bağdat gezilecek Yerleri Bağdat'ta eski şark pazarlarından , cam ve selih binalara

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Irakın Turistik Yerleri hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Irakın Turistik Yerleri
  Irakın Turistik Yerleri
  Irak ın Turistik mekanlar


  Irakın Turistik Yerleri

  Bağdat gezilecek Yerleri
  Bağdat'ta eski şark pazarlarından, cam ve selih binalara kadar her çeşit mimari yapı görülebilir. Şehrin eski manzarası değişmekle beraber, pekçok eski bina, kaldırım kahveleri, eski tarz minare ve camiler bugün de durmaktadır. Kazımeyn'deki 19. yüzyıl yapısı altın kubbeli görkemli cami ile yüzü aşkın başka cami ve minare, şehrin mimari güzelliğine ayrı bir hava vermektedir.

  Babil gezilecek Yerleri
  Çok önemli bir politik, kültürel merkez olmasının yanısıra çok önemli bir dinsel merkez de olan Babil'de çok sayıda tapınak ve zigurat bulunmaktadır. Altay Gündüz'e göre bu kentte "elli üç büyük ve altıyüz küçük" tapınak vardır. Babil dinsel mimarisinin en önde gelen öğelerinden ziguratlar, yaklaşık M.Ö. 2200 ile M.Ö. 500 yılları arasında, o yörede yapılmış olan, genellikle kare, kimi zaman da dikdörtgen bir alana oturan ve minareleri andıran, basamaklı piramit biçimindeki kulelerdir.

  kerbela gezilecek Yerleri
  Kerbela denince akla ilk defa hazret-i Ali’nin oğlu hazret-i Hüseyin’in şehit edilmesi gelir. Abbasilerin son zamanlarında Kerbela, hurmalıklar içinde bulunan ve suyunu Fırat’tan alan küçük bir şehir haline geldi. Osmanlı Sultanlarından Kanuni Sultan Süleyman 1534/1535 (H.941) tarihinde sık sık tahribe uğrayan hazret-i Hüseyin türbesi ile Necef’teki Ali türbesini ziyaret ederek, Kerbela’daki Hüseyniyye adındaki bir kanalı tamir ettirdi ve rüzgarların kumlar ile örttüğü sahaları yeniden bahçe haline getirtti. Ayrıca bazı inşaatlar da yaptırdı. Üçüncü Murad Han (1574-1595) da 1585’te Bağdat Valisi Ali Paşa vasıtasıyla, hazret-i Hüseyin’in eski türbesini imar ettirdi. On dokuzuncu yüzyılda bir ara Vehhabilerin, tahribatına uğramışsa da, Osmanlı Devleti, valileri tarafından şehre hükümet konağı yaptırılmış ve pazar yeri genişletilmiştir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Lübnanın Turistik Yerleri, Lübnanın Turistik Yerleri hakkında bilgi
 3. Kırklareli,Kırklareli ili hakkında bilgi,Kırklareli ile ilgili genel bilgiler,Kırklarelini
 4. Edirne Hakkında Bilgiler, Edirne Coğrafyası, Edirne Gezilecek Yerleri, Edirne İlçeleri, Ed
 5. Uşak hakkında bilgi, Uşak ili hakkında bilgi,Uşak tarihçesi,Uşak Coğrafi Bilgileri,Uşakta
 6. Manisa hakkında bilgi, Manisa,Manisa ili,Manisa hakkında genel bilgi,Manisanın Coğrafyası,
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri