Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Büyük Kanyon Ulusal Parkı Büyük Kanyon Ulusal Parkı Hakkında Büyük Kanyon Hakkında Bilgi Büyük Kanyon Ulusal Parkı (İngilizce: Grand Canyon National Park) Amerika Birleşik Devletleri'nin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Büyük Kanyon Hakkında Bilgi, Büyük Kanyon nerdedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Büyük Kanyon Ulusal Parkı
  Büyük Kanyon Ulusal Parkı Hakkında

  Büyük Kanyon Hakkında Bilgi  Büyük Kanyon Ulusal Parkı (İngilizce: Grand Canyon National Park) Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal parkdır.

  Büyük Kanyon, birçok renge sahip; Kolorado Nehri çevresinde bulunan bir kanyondur. Büyük Kanyon Ulusal Parkı içinde bulunur ve bu ABD'deki ilk ulusal parklardan biridir. Theodore Roosevelt Büyük Kanyon'un büyük bir hayranıydı ve birçok kez avlanmak ve sehir için burayı ziyaret etmişti.

  Kanyon, Kolorado Irmağı'nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuştur. 466 kilometre uzunluğunda ve 400 metre ila 2.4 kilometre genişliği arasında değişmektedir. Derinlik açısından da 1600 metreye kadar ulaşır. Bu kesiklerde Dünya'nın 2 milyar yıllık tarihi gözükebilmektedir.

  Büyük Kanyon bir Avrupalı tarafından farkedilmesi ilk kez 1540 yılında; İspanyol Garcia Lopez de Cardenas tarafından olmuştur. İlk bilimsel araştırma ise John Wesley Powell eşliğinde 1869'da gerçekleşmiştir. Kızılderililer ise kanyonun duvarlarında yerleşim birimleri kurmuşlardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kanyon Vadi Nedir Kısaca
 3. Dünyanın En Büyük Camileri - En Büyük 10 Cami - En Büyük Camiler Hangileridir - En Büyük C
 4. Büyük Set Resifi Nerdedir
 5. Büyük Selçuklu Devleti (Büyük Selçuklular) Hakkında Bilgi
 6. Dünyanın En Büyük Şalaleleri Dünyanın En Büyük Şelaleleri hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri