Hoşgeldiniz.

Boşanma davasına Karşılık dava dilekçesi örneği ( ) AILE MAHKEMESİNE DAVALI VE KARŞI DAVACI : VEKİLİ : DAVACI VE KARŞI DAVALI : KONU : Davacının

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Boşanma davasına Karşılık dava dilekçesi örneği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Boşanma davasına Karşılık dava dilekçesi örneği

  ( ) AILE MAHKEMESİNE  DAVALI VE KARŞI DAVACI :
  VEKİLİ :

  DAVACI VE KARŞI DAVALI :


  KONU : Davacının Boşanma isteminin Reddi ile Karşı Davacı olarak boşanma isteminin kabulü ile boşanmaya karar verilmesi talebi.  AÇIKLAMALAR :

  A) DAVAYA CEVAPLARIMIZ :

  1-) Müvekkilim eşi ‘Boşanma Davası’ açmıştır. Müvekkilimin evlilikteki geçimsizlikte hiçbir kusuru bulunmamaktadır. Asıl kusurlu olan müvekkilimin eşidir.

  2-) Karşı taraf kusurlu olması nedeniyle dava açamaz. Açılan ‘Boşanma Davasının’ reddine ve yargımla giderlerinin davcı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygıyla talep ederiz.


  B) KARŞI DAVA:

  1-) Müvekkilimin eşi evliliğin başından itibaren sürekli tartışmakta çıkarmaktadır. Müvekkilimin maddi durumunu beğenmemekte daha lüks bir hayat yaşamak istemekte ve bu nedene dayanan şikayetleri evliliği çekilmez hale getirmektedir.

  2-) Bu nedenlere dayanarak ‘Karşılık Dava’ açıyoruz.

  HUKUKİ NEDENLER : 4721 S. K. m. 166 ve ilgili mevzuat.

  HUKUKİ DELİLLER : Nüfus kaydı, tanık beyanları ve diğer deliller.

  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, haksız ve yasal dayanaktan yoksun davanın reddine, karşılık davamızın kabulüyle müvekkilimin eşinden boşanmasına, avukatlık ücreti ve yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygıyla telep ederiz.

  Davalı – Karşılık Davacı
  Vekili Av…..

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.