Hoşgeldiniz.

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle Boşanma davası dilekçesi örneği İSTANBUL ( ) AİLE MAHKEMESİ’NE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : DAVA : Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davasıdır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Şiddetli geçimsizlik nedeniyle Boşanma davası dilekçesi örneği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Şiddetli geçimsizlik nedeniyle Boşanma davası dilekçesi örneği

  İSTANBUL ( ) AİLE MAHKEMESİ’NE
  DAVACI :

  VEKİLİ :

  DAVALI :

  DAVA : Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davasıdır.

  OLAYLAR :

  1- Müvekkilem, davalı ile …./… /….. tarihinde evlenmişlerdir. Bu evlilikten çocukları bulunmamakadır. Taraflar evliliklerinin ilk dönemlerinde huzurlu ve mutlu bir hayat sürmelerine rağmen, daha sonraki dönemlerde kişilik uyuşmazlığından ve kültür farklılıklarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle geçimsizlik meydana gelmiştir. Bu geçimsizlik evlilik birliğinin yeniden tesisini imkansız hale getirmiştir.

  2- Müvekkilemin, davalı ile evliliklerinden çocukları da olmadığı için velayet ile ilgili bir sorunları da bulunmamaktadır.

  3- Müvekkilem, gerek kendisinin ve gerekse eşinin daha fazla yıpranmaması için fiilen biten bu evliliği hukuken de sona erdirmek istemektedir. Zira bu evliliğin devamında herhangi bir fayda kalmamıştır, aile birliği temelden çökmüştür. Bu nedenle işbu boşanma davasını açma zarureti hasıl olmuştur.

  DELİLLER : Nüfus kayıtları, tanık beyanları ve sair deliller.

  NETİCE VE SONUÇ : Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerle, Müvekkilem ile davalının BOŞANMALARINA karar verilmesini, yargılama giderleri ve avukatlık ücretinin davalıya yükletilmesini arz ve talep ederim.


  DAVACI VEKİLİ
  Ad – Soyad – İmza

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.