Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dünya benzeri kayalık bir gezegen keşfedildi Geçenlerde Güneş Sistem i dışında Dünya benzeyen kayalık bir gezegen keşfedildi. Avrupa Uzay Ajansı’nın yaptığı açıklamaya göre , 2006

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya benzeri kayalık bir gezegen keşfedildi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya benzeri kayalık bir gezegen keşfedildi  Geçenlerde Güneş Sistemi dışında Dünya benzeyen kayalık bir gezegen keşfedildi. Avrupa Uzay Ajansı’nın yaptığı açıklamaya göre, 2006 yılında yörüngeye fırlatılan COROT uydu teleskobu aracılığı ile yapılan keşifte gözlemlenen bu yeni gezegenin Dünya’nın yaklaşık iki katı büyüklüğünde olduğu ve Güneş benzeri bir yıldızın etrafında döndüğü açıklandı.
  Bu küçük kayalık gezegenin yüzey sıcaklığının oldukça yüksek, yaklaşık 1100 santigrat derece olduğunu söyleyen bilim insanları, gezegenin büyük bir ihtimalle lav ya da su buharıyla kaplı olduğunu söylediler.

  COROT projesinde yer alan araştırmacılardan Malcolm Fridlund, Dünya’nın oluşumu ve gelişimini anlama yolunda bu keşfin çok önemli bir adım olduğunu belirterek, “İlk kez bizim Dünyamız gibi kayalık bir gezegeni gözlemledik. Şimdi bu gökcismini bu anlamda değerlendireceğiz ve COROT şekilde anlatılacak. Fransız Uzay Kurumunun başını çektiği COROT projesi, ESA, Avusturya, Belçika, Almanya, İspanya ve Brezilya’nın katkılarıyla yürütülüyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Üzerinde Yaşanabilen Tek Gezegen Dünya Mıdır
 3. Gezegen anlamı nedir? Gezegen nedir?
 4. Amerika kaç yılında keşfedildi
 5. Gezegen, Gezegen nedir, Gezegen nedemektir
 6. Gezegen olmaktan çıkarılıp “ cüce gezegen “ kabul edilen gök cismi nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri