Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Beslenme bozukluklarının tedavisi için sanal yiyecek terapisi Beslenme bozukluklarının tedavisi için yeni yöntemler araştıran bilim adamları , “sanal yiyeceklerin” kullanıldığı bir terapi geliştirdi. İtalyan La

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Beslenme bozukluklarının tedavisi için sanal yiyecek terapisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Beslenme bozukluklarının tedavisi için sanal yiyecek terapisi
  Beslenme bozukluklarının tedavisi için yeni yöntemler araştıran bilim adamları, “sanal yiyeceklerin” kullanıldığı bir terapi geliştirdi.
  İtalyan La Stampa gazetesinde çıkan habere göre, değişik ülkelerden bir grup bilim adamı, anoreksi ve bulimia gibi yeme bozukluklarının tedavisinde ‘’sanal yiyecekler”den yararlanılabileceğini ortaya koydu.
  ”Yapay” yani sanal bir yiyeceğin, insanlarda, gerçekleriyle aynı duyguları uyandırdığını gözlemleyen araştırmacılar, buradan yola çıkarak özel bir terapi geliştirdi.
  10 anoreksi ve 10 bulimia hastasının önüne yüksek kalorili 6 gerçek yiyecek koyan bilim adamları, daha sonra katılımcıların yiyecekler karşısındaki kalp atışlarını, psikolojik streslerini ve terlemelerini ölçtü.
  Araştırmanın bir sonraki aşamasında, sanal gerçeklik içinde ”yolculuğa” çıkarılan katılımcılara, aynı yemekler bu kez sanal ortamda sunuldu.
  Araştırma ekibinden Alessandra Gorini, ”Henüz araştırmanın başında olmamıza karşın elde ettiğimiz veriler, sanal yiyeceklerin de gerçekleri kadar etkili olduğunu ve sanal yöntemin, beslenme bozukluğu olan hastaların duygusal tepkilerini ölçmek açısından statik görüntülerden çok daha uygun olduklarını gösteriyor” dedi.
  ”Annals of General Psychiatry” dergisinde de yayımlanan araştırmaya katılan bilim adamları, geliştirdikleri yöntemin, bu tür rahatsızlıkları olan hastaların belirli uyarıcılar karşısındaki tepkilerinin ölçümü ve tedavisinde kullanılabileceğini vurguladı.

  AA
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2012'de bir internet sitesinde açık arttırmayla satışa çıkan hangi yiyecek ABD başkanı geo
 3. İnsanlar için beslenme nedir
 4. Sağlıklı beslenmek için tüketilmesi gereken yiyecek ve içecekler
 5. Sağlıklı beslenme ne demektir sağlıklı beslenme için nelere dikkat etmeliyiz
 6. Photoshop ile Sanal Modifiye (Neon Yapmak), Photoshop ile sanal modifiye nasıl yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri