Hoşgeldiniz.

Akdeniz Üniversitesi hakkında bilgi (Üniversiteler) Şehir : Antalya Telefon No : 0 242 310 15 01 Web Adresi : www.akdeniz.edu.tr 1982 yılında kuruldu. Yerleşim: Dumlupınar

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Akdeniz Üniversitesi hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Akdeniz Üniversitesi hakkında bilgi
  (Üniversiteler)
  Şehir : Antalya
  Telefon No : 0 242 310 15 01
  Web Adresi : www.akdeniz.edu.tr
  1982 yılında kuruldu.
  Yerleşim: Dumlupınar bulvarı sınırından 3 700 000 m2 arazi üzerine kurulu.


  Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor (Teknik bilimler meslek yüksekokulunda zorunlu ortak yabancı dil sadece İngilizcedir).
  Akademik birimler: Bünyesinde 13 fakülte, 4 yüksekokul (lisans düzeyinde) 6 yüksekokul (Önlisans düzeyinde), 1 konservatuar, 4 enstitü bulunuyor.
  Barınma: Kampüs içerisinde kredi yurtlar kurumuna ait 1 002 kişilik yurt bulunuyor. 1500 kişilik yeni bir öğrenci yurdu inşaatı sürüyor. Ayrıca Elmalı ilçesinde kız öğrenciler için 50 kişilik yurt hizmet veriyor.
  Beslenme: Kampüs içinde bulunan yemekhane ihtiyacı karşılıyor. Yemekten faydalanmak isteyen öğrenciler, yemek katılım payı olarak yemek maliyetinin yarısını ödüyor, geriye kalan yarısı da sosyal hizmetler bütçesinden karşılanıyor.
  Teknoloji: Üniversite birimlerinde, bölümlerin ihtiyacını karşılayan uygulama laboratuvarları ile bilgisayar destekli laboratuvarlar bulunuyor.
  Sağlık hizmetleri: Sağlık hizmetini kampüs sahasında bulunan Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Mediko-Sosyal Merkezi veriyor, hastalar gerekli görüldüğü durumlarda film, tahlil, ileri tetkik ve tedaviler için üniversite hastanesine sevk edilerek tedavileri sağlanıyor. Mediko-Sosyal Merkezi’nde değişik branşlarda 9 poliklinik bulunup, burada 7 uzman doktor, 2 pratisyen hekim, 4 diş hekimi ve yeterli sayıda diğer sağlık personeli hizmet veriyor.
  Spor tesisleri:Çim futbol sahası, oyun salonları(biriç, tavla, bilardo), 3 adet tenis kortu, 1 yüzme havuzu, suni bir gölet ve çevresinde yürüme parkuru mevcut.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.