Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İllaki hatırlatacaksın değil mi? İllaki kanatacaksın değil mi? henüz yeni yeni kabuk bağlamaya başlamış yaralarımı. İllaki hatırlatacaksın uzaklara çok uzaklara göçen göçmen kuşlarını ve ayrılık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İllaki hatırlatacaksın değil mi?

  Sponsorlu Bağlantılar

  İllaki hatırlatacaksın değil mi?
  İllaki kanatacaksın değil mi?

  henüz yeni yeni kabuk bağlamaya başlamış yaralarımı. İllaki hatırlatacaksın uzaklara çok uzaklara göçen göçmen kuşlarını ve
  ayrılıkları  Sonra fanilası yırtık o biçare çocukları

  Henüz üçünde dördünde . Yalın ayaklı ve yırtık papuçlarına tıprak koyup oynayan o fakir fukara insanları  İllaki ağzımın soğan koktuğunu vuracaksın yüzüme


  Bohçamda sakladığım o yavan ekmeğe dem vuracaksın değilmi? On günlük duran kirli sakalıma bakarken hor görecesin değil mi?

  Kasketi elinde ,ayağında şalvarıyla garip biçare bir adamın hastananenin duvarına sırtını dayayıpta çaresiz bekleyişini illaki hatırlatacaksın değil mi?

  İllaki renga renk desenleriyla biçare kadınlarımı hatırlatacaksın değil mi?  Köyümüzün en güzel kızı zeynonun doğum sancıları çekerken nasılda öldüğünü hatırlatacaksın değil mi? Kerpiç duvarlarla örülü evler arasında çember çeviren gece kondu mahallesi çocuklarını hatırlatacaksın değil mi?

  İllaki bozuk aksanıma dem vuracaksın değil mi? Nasır bağlayıp çatlamış ellerime illaki tuhaf tuhaf bakacaksın değil mi?  İllaki henüz yeni yeni kabuk bağlamış yaralarımı kanatacaksın değil mi?

  Bir zılgıt sesinin kanattığı yüreğimi kanatacaksın illaki.
  İllaki kaçağa gidipte gelmeyen binleri hatırlatırsın.İllaki sınır boylarında duran binlerce katırcıya dem vuracaksın değil mi?  İllaki Karaları bağlamış gözleri yatırıp ıkarklara bekleyen bir genç kızın yüreğini kanatırsın değil mi?
  Nişangaha alaca bir geyiği koyup ;Miterlozlarla vurulan o alaca geyiğin henüz bir iki saat önce doğan oğlağın ayakta durma teleşesini/korkusuna hatırlatacaksın değil mi?  İllaki toprak evlerde bin bir acıyla hayata tutunan insanları hatırlatacaksın değil mi? Susuzluktan çatlamış toprakların ,bereketsiz geçen hasat zamanlarını.

  İllaki hatırlatacaksın değil mi? baharda yem yeşil kesilen yaylalarımı, ve bir bahat günü güneş arşta gülümserken hafif çiseleyen yağmurdan sonra beliren o yedi renkli gök kuşağını.

  İlleki hatırlatacaksın değil mi? bacalardan dumanların tütmeye başladığı o kış günlerinde ocağın başına toplanıpta anlatılan o eski zaman hikayelerini.

  İllaki hatırlatacaksın değil mi ? Son eşkiya KOÇERO'yu Dilden dile anlatıla gelinen en güzel sevda masalı olan MUM ile ZİN'in hikayesini.

  İllaki hatırlatacaksın değil mi ? renga renk açan dağ çiçeklerini, dağ çocuklarının ışıl ışıl parlayan gözlerindeki umut kıvılcımı.


  **alıntı
  *

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Adam Adama Yük Değil, Can Gövdeye Mülk Değil konulu kompozisyon
 3. Dört köşedir beş değil, Kimse ondan hoş değil
 4. Dört köşedir beş değil başı sudan hoş değil
 5. Dört köşedir beş değil başım onda hoş değil
 6. Ey nefsim anlaki cennet ucuz değil cehennem dahi luzumsuz değil
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri